Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Zwierzaczki

Zwierzaczki

Witajcie wszyscy blogaskowicze! Dziś jak obiecałam - troszeczkę o zwierzaczkach!

Jedymi z moich ulubionych są: delfinki, zebry, żyrafy, misie koala, pandy, niedźwiedzie polarne lemury, lamparty, lwy, tygrysy itd.... Teraz podzielę się z wami kilkoma ciekawostkami i ważnymi informacjami:

LEW jest jedynym kotem, który żyje i poluje w stadzie. Śpi 20 godzin na dobę (pododnie jak ja  ), a jego ryk daje się słyszeć w promieniu 10 km! Kurczę, ten ma głos!!! Ja uważam, że lew jest dostojnym i pięknym kotem, który zasługuje na miano ,,Króla zwierząt''. Jeżeli masz inne zdanie, napisz do mnie lub podkreśl to w komentarzu.

 

 

DELFINY prawie przez cały czas wydają ultradzwięki, które służą do echolokacji. Gdy delfin śpi na głębokości 50 cm. oddycha wynurzając się na powierzchnię bez przebudzenia co 30 sekund. Deliny często niosą pomoc innym delfinom, a bywa i tak, że człowiekowi! Dlatego właśnie delfinki są przyjaciółmi człowieka!!!!

 

 

 

ZEBRY muszą codziennie wypić 8 - 10 litrów wody, a ich pożywieniem są trawy sawanny, uzupełnione czasem liśćmi i korą drzew. Zebry są tak piękne głównie dzięki swojej sierści, pokrytej białoczarnymi paskami.... Ślicznie wyglądają na tle żółtych traw sawanny!

 

 

 

 

NIEDŹWIEDZIE POLARNE to największe zwierzę mięsożerne świata: może mieć 2,5 m długości i ważyć 600 kg! Zmieszkuje Arktykę i prowadzi życie samotnika. Jest bardzo dobrym pływakiem - potrafi przepłynąć za jednym raze odległość 10 km.!

 

 

 

 

 


Głosuj (0)

tarantula 22/07/2007 15:56:48 [Powrót] Komentuj:)))


Strona Główna

Ksiega Gości

Dodaj do Księgi
Dodaj mnie do Ulubionych
O MNIE.....

Mam na imię Martynka i mam 12 lat:) Mam wielu przyjaciół, ale chciałabym mieć jeszcze więcej... Zwierzaczka obecnie nie mam, bo rzadko bywam w domu. Lubię chodzić do kina, czytać książki, spotykać się z kumpelami, jeździć na łyżwach i na rowerze. W przyszłości zostanę dziennikarką, albo prezenterką telewizyjną, jeszcze zobaczę... Nie lubię kłamstwa, jak chyba każdy, no i fasolki po bretońsku...


Adoptowałam kotka o imieniu Bąbel.


Dodatki na blogaJestes 33433 osoba na tym blogu.


Ulubieni

Archiwum

2007
Lipiec


powered by: blog4u